Pere- ja paariteraapia

Pereteraapiaks nimetame psühhoteraapia meetodit, mis on suunatud lahendama inimestevahelisi probleeme, mis tekivad lähedaste ja teiste oluliste inimestega suhtlemisel. Samuti keskendutakse inimeste individuaalsetele vajadustele peresüsteemis.

Pereteraapiast võiksid kasu saada pered, kus kasvavad lapsed ja teismelised. Lisaks olukorrad, kus perekonna arengus on kriisid, näiteks lahutus, lein, laste sünd, samuti kärgpered ning erinevad psühhotraumeerivad sündmused. Sageli on pereteraapia oluliseks raviosaks erinevate psühhiaatriliste häirete korral (perekonnaliikmel on diagnoositud söömishäire, skisofreenia, sõltuvushäire, depressioon või muu raske haigus).
Mõnikord on vaja vaid vanemlike oskuste toetust ning piisab minimaalsest sekkumisest.

Paariteraapias toome fookusesse paarisuhte koos selle erinevate tahkudega, kus lähemalt vaadeldakse paari omavahelist suhtlemist, konflikte ja füüsilist ning emotsionaalset lähedust. Samuti seksuaalsust ning murekohti oma mõtete ning emotsioonide väljendamisel ja partneri kuulamisel. Pereterapeut on samuti abiks lahkuminekute ning kõrvalsuhete korral ning aitab toime tulla nende mõjudega paarisuhtele.

Lisaks loe  http://pereterapeudid.ee/pereteraapiast/